Müşterileriniz giderek daha fazla mobil oluyor

Bazı işletmeler , kaynaklara sahip olmadıkları veya değerini görmedikleri için mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmaya hala direniyor . Eğer onlardan biriyseniz – peki, tekrar düşünün. 2007 yılında yaklaşık 1 milyon mobil web sitesi vardı ve bu sayının 2017'de 150 milyona ulaşması bekleniyor. Mobil uyumlu web sitelerinin önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağı açık. Neden?

Müşterileriniz giderek daha fazla mobil oluyor

Araştırmalara göre, cep telefonu olan kişilerin yaklaşık %40'ı internete girmek için kullanıyor ve bunların yarısı her gün en az bir kez internete giriyor. Haziran 2013 itibariyle, alışveriş trendlerinde sismik bir değişim yaşandı: Online alışveriş şampiyonları – tahmin ettiniz – mobil cihazlardı. Resmi olarak masaüstü bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarları geçtiler . İnsanlar bilgi ve hizmet istiyor ve bunları hızlı istiyorlar. Gelişen teknoloji ile bu bilgilere ve hizmetlere cep telefonlarından ulaşmaları mümkün ve açıkçası bu yolu tercih ediyorlar. Henüz mobil ortama adapte olmamış şirketler, müşteri çekmek için bu fırsatı kaçırabilir.

Google, mobil uyumlu web sitelerine öncelik veriyor

Evet, beni duydun. Hatta mobil uyumlu web sitelerinin daha üst sıralarda yer almasını sağlamak ve mobil arama yapanlara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için mobil uyumlu olmayan web sitelerini mobil aramada cezalandırıyorlar . Google'ın amacı, mobil arama trafiği de dahil olmak üzere arama trafiğini artırmaktır ve siz de hemen katılarak bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Aşağıda, bu güncellemeyle ilgili olarak Google'ın blog gönderisinden bir alıntı yer almaktadır :

Mobil arama sonuçlarında mobil uyumlu sayfaların sıralamasını yükseltiyoruz. Artık arama yapanlar, metnin dokunmadan veya yakınlaştırmadan okunabildiği, dokunma hedeflerinin uygun aralıklarla yerleştirildiği ve sayfanın oynatılamayan içeriği veya yatay kaydırmayı önlediği yüksek kaliteli ve alakalı sonuçları daha kolay bulabilir.